אודי (יהודה) הברי

הוא טייס ותיק ומנוסה עם מאות שעות טיסה על ממ"ג (מצנח ממונע גלגלי, או בשמו העממי: טרקטורון מעופף-בקאי) והינו בעל רישיון להטסה מסחרית מטעם רת"א – רשות התעופה האזרחית.

כלי הטיס שבבעלותנו נקרא "איירוולף" (שנת ייצור 2022) והוא מהחדישים והאיכותיים ביותר בעולם – הונדס ונבנה בארה"ב והינו בעל תקינה אמריקנית מחמירה ולמעשה נחשב לכלי התעופה הבטוח בעולם!

האיירוולף מונע על ידי מנוע תעופתי והכנפיים שלו הוא המצנח שלמעשה מאפשר לנו את הריחוף כמעט בכל תוואי או נוף שנבחר, בגבהים כמעוף הציפור או בריחוף קרוב לקרקע באופן שנוכל ממש להריח ולנשום את ריח השדות מעליהם נרחף – חוויה יוצאת דופן וממכרת.

מהירות הטיסה היא כ-55 קמ"ש ועל כן מאפשרת תמרונים מדויקים, חלקים ובטוחים תוך התמקדות בנופים, בטבע ובצילום תמונות מרהיבות ממש.

כל מהלך הטיסה מבוצע מעל שדות ושבילים מה שיבטיח גישה לנחיתה בטוחה בכל מצב.

סגנון הטיסה; רגוע ושליו או אקסטרימי ומלא אדרנלין יותאם לאופי ולבקשת הנוסע. לכל אורך הטיסה יש תקשורת רציפה בין הטייס לנוסע באמצעות מערכת קשר פנימית וכך יכול הטייס להסביר ולהדריך את הנוסע על כל שלבי הטיסה והאזור והנוסע מצידו יכול לבקש לרחף גבוה/נמוך ואף להכווין לאזור מסוים (אם חוקי הטיס וזמן הטיסה מאפשרים זאת) וכד'

הכלי שלנו מונע בעזרת מנוע תעופתי שאחראי לשמור על כלי הטיס שלנו באוויר, אך השליטה על הכלי; הניווט שלו באוויר והנחיתה אל הקרקע אינם תלויים בו כלל וכלל ולמעשה, כאשר מקפידים על כללי טיסה מוגדרים וברורים; מעל שדות ושבילים, ניתן בקלות להגיע לנחיתה רכה וחלקה ללא כל סיכון ממשי, גם ללא פעולת המנוע.

ההנאה ובטיחות הטיסה תלויים במזג האוויר ולכן לא ניתן לקבוע  טיסה בכל שעה ובכל יום; בחודשי החורף (בימים יבשים וללא רוחות) ניתן לעיתים לקבוע טיסות לאורך כל שעות היום ובחודשי הקיץ הטיסות יתרכזו משעת הזריחה עד לשעה 10:00 בבוקר, וכשעתיים לפני שקיעת השמש ועד שקיעתה.

אישור סופי לביצוע הטיסה יינתן בד"כ ערב קודם ובמקרים מסוימים ממש בבוקר הטיסה – בטיחות הטיסה היא מעל הכל וכך אנו נוהגים תמיד!

נגישות